Dziećmorowice
Dziećmorowice leżą w południowo – zachodniej części Polski, gminie Walim. Wieś Dziećmorowice, to jednocześnie sołectwo Dziećmorowice gminy Walim, której integralnymi częściami są: Nowa Wieś, Nowy Julianów i Stary Julianów.
1% podatku na rzecz OSP

mini
ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
KRS: 0000116212

Przekaż 1% na OSP
58-308 Dziećmorowice
Sienkiewicza 18

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej jak co roku kieruje prośbę do wszystkich identyfikujących się ze Związkiem o wspólne zaangażowanie w kampanię „1% podatku na rzecz Związku OSP RP”.

Ostrzeżenia meteorologiczne

Mapa ostrzeżeń dla Polski

Burze
Mapa burzowa Polski
ROKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW

Aktualny rozkład jazdy autobusów dowożących dzieci do szkoły w Jugowicach i Walimiu w roku szkolnym 2014/2015

Stary i Nowy Julianów-godz.7.00
Wałbrzych-Kozice ul. Strzegomska 6 - godz. 7.05
Dziećmorowice ul. Sienkiewicza 75 (świetlica) - godz.7.20
Dziećmorowice ul. Sienkiewicza 57 - godz.7.22
Dziećmorowice ul. Sienkiewicza 18 - godz.7.25
Dziećmorowice ul. Bystrzycka 54 - godz.7.30
Wałbrzych Rusinowa rondo - godz.7.32
Wałbrzych ul. Bystrzycka (basen) - godz.7.35
Wałbrzych ul. Noworudzka 8 - godz.7.40

Kalendarz imprez 2016
kalendarz-imprez2
Gmina Walim

Polecamy
LZS „Sudety”

Gospodarna wieś

Głosuj na Dziećmorowice

Minął rok odkąd wybieraliśmy najlepszych w plebiscycie Dolnośląska Wieś 2014. Głosowaliście na Koło Gospodyń Wiejskich, Najlepszy Zespół Ludowy, Sołtysa Roku i Stowarzyszenie lub Fundację działającą na rzecz wsi. W tym roku przyjęliśmy inną formułę. Ponieważ Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia i Sołtys działają dla tej samej wsi w jednym celu, wybierzemy tą, w której robią to razem najlepiej. W której wsi dzieje się najwięcej, która dba o swoich mieszkańców? Gdzie zespół ludowy śpiewa najpiękniej, a sołtys działa skutecznie.
W której wsi gospodynie robią najlepsze przetwory, a w której wszyscy dbają o bezpieczeństwo na drodze? Zsumujmy te punkty i wybierzmy GOSPODARNĄ WIEŚ. Taką, która wie jak wykorzystać swój potencjał, taką, w której żyje się dostatnio i bezpiecznie.

Zwycięska wieś otrzyma od fundatora nagrodę pieniężną wartości 2000 zł brutto, zaś kolejna 1000 zł. Trzecie miejsce zostanie nagrodzone upominkiem od redakcji Gazety Wrocławskiej.

Fundatorem nagród w plebiscycie jest Stowarzyszenie „Aktywność kobiet”. Patronem plebiscytu jest wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Wpis na podstawie naszemiasto.pl