Dziećmorowice
Dziećmorowice leżą w południowo – zachodniej części Polski, gminie Walim. Wieś Dziećmorowice, to jednocześnie sołectwo Dziećmorowice gminy Walim, której integralnymi częściami są: Nowa Wieś, Nowy Julianów i Stary Julianów.
1% podatku na rzecz OSP

mini
ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
KRS: 0000116212

Przekaż 1% na OSP
58-308 Dziećmorowice
Sienkiewicza 18

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej jak co roku kieruje prośbę do wszystkich identyfikujących się ze Związkiem o wspólne zaangażowanie w kampanię „1% podatku na rzecz Związku OSP RP”.

Ostrzeżenia meteorologiczne

Mapa ostrzeżeń dla Polski

Burze
Mapa burzowa Polski
ROKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW

Aktualny rozkład jazdy autobusów dowożących dzieci do szkoły w Jugowicach i Walimiu w roku szkolnym 2014/2015

Stary i Nowy Julianów-godz.7.00
Wałbrzych-Kozice ul. Strzegomska 6 - godz. 7.05
Dziećmorowice ul. Sienkiewicza 75 (świetlica) - godz.7.20
Dziećmorowice ul. Sienkiewicza 57 - godz.7.22
Dziećmorowice ul. Sienkiewicza 18 - godz.7.25
Dziećmorowice ul. Bystrzycka 54 - godz.7.30
Wałbrzych Rusinowa rondo - godz.7.32
Wałbrzych ul. Bystrzycka (basen) - godz.7.35
Wałbrzych ul. Noworudzka 8 - godz.7.40

Kalendarz imprez 2016
kalendarz-imprez2
Gmina Walim

Polecamy
LZS „Sudety”

Telewizja cyfrowa – uwaga na oszustów

Niedoinformowanie Polaków w zakresie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) sprytnie wykorzystują oszuści. KRRiT przestrzega przed osobami, które namawiają do zakupu płatnego dekodera telewizji cyfrowej strasząc brakiem telewizji.

Do Krajowej rady Radiofonii i Telewizji docierają doniesienia o przypadkach namawiania do kupna dekoderów do odbiorutelewizji cyfrowej, pod presją mającego niebawem nastąpić wyłączenia nadawania analogowej telewizji naziemnej.
W związku z tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała komunikat, w którym przestrzega Polaków oraz informuje, że: nieprawdziwe są informacje o konieczności podpisywania jakichkolwiek odrębnych umów „abonamentowych” z jakimikolwiek dostawcami programów telewizyjnych czy urządzeń, umożliwiających kontynuację odbioru telewizji. Emisje naziemnej telewizji cyfrowej będą dostępne co najmniej w obecnym zakresie programowym, na takich samych zasadach jak dotychczas obowiązujące w Polsce dla telewizyjnych naziemnych emisji analogowych.