Dziećmorowice
Dziećmorowice leżą w południowo – zachodniej części Polski, gminie Walim. Wieś Dziećmorowice, to jednocześnie sołectwo Dziećmorowice gminy Walim, której integralnymi częściami są: Nowa Wieś, Nowy Julianów i Stary Julianów.
1% podatku na rzecz OSP

mini
ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
KRS: 0000116212

Przekaż 1% na OSP
58-308 Dziećmorowice
Sienkiewicza 18

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej jak co roku kieruje prośbę do wszystkich identyfikujących się ze Związkiem o wspólne zaangażowanie w kampanię „1% podatku na rzecz Związku OSP RP”.

Ostrzeżenia meteorologiczne

Mapa ostrzeżeń dla Polski

Burze
Mapa burzowa Polski
ROKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW

Aktualny rozkład jazdy autobusów dowożących dzieci do szkoły w Jugowicach i Walimiu w roku szkolnym 2014/2015

Stary i Nowy Julianów-godz.7.00
Wałbrzych-Kozice ul. Strzegomska 6 - godz. 7.05
Dziećmorowice ul. Sienkiewicza 75 (świetlica) - godz.7.20
Dziećmorowice ul. Sienkiewicza 57 - godz.7.22
Dziećmorowice ul. Sienkiewicza 18 - godz.7.25
Dziećmorowice ul. Bystrzycka 54 - godz.7.30
Wałbrzych Rusinowa rondo - godz.7.32
Wałbrzych ul. Bystrzycka (basen) - godz.7.35
Wałbrzych ul. Noworudzka 8 - godz.7.40

Kalendarz imprez 2016
kalendarz-imprez2
Gmina Walim

Polecamy
LZS „Sudety”

Zbliża się czas przedświątecznych zakupów

Zbliża się czas świątecznych porządków i zakupów. Niestety czas ten wykorzystują również złodzieje, włamywacze i rabusie. Aby Święta Bożego Narodzenia były dla wszystkich spokojne i bezpieczne, jak co roku policja przekazuje swoje rady.
Idąc na zakupy zachowaj szczególną ostrożność w miejscach zatłoczonych, takich jak dworce, przystanki, sklepy, targi. Jesteś narażony na kradzież w momencie, gdy jesteś zajęty – gdy płacisz w kasie lub wchodzisz do autobusu. Aby nie stać się ofiarą kieszonkowca nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb, a klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem – jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować. Podczas mierzenia ubrań, pakowania zakupów, płacenia w sklepie nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę – złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment.
Korzystając ze środków komunikacji publicznej bądź szczególnie ostrożny przy wsiadaniu i wysiadaniu z zatłoczonego autobusu czy pociągu, a w czasie podróży staraj się nie pozostawiać bagażu bez opieki.
Przed wyjazdem samochodem sprawdź stan techniczny pojazdu i potrzebne dokumenty. Przed podróżą nie spożywaj alkoholu, bądź wypoczęty i wyspany, a w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych, gdy podróżujesz z dziećmi. Dostosuj prędkość jazdy do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych.
Przed wyjazdem poproś zaprzyjaźnionego sąsiada lub członków rodziny, aby zaopiekowali się Twoim mieszkaniem i stwarzali pozory pobytu właściciela np. wietrząc mieszkanie, włączając światło wieczorem. Niech zabiorą z wycieraczki gazetki reklamowe oraz listy ze skrzynki pocztowej. Zabezpiecz mieszkanie i staraj się podczas swojej nieobecności nie pozostawiać w nim wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki.
W sytuacji zagrożenia należy jak najszybciej powiadomić najbliższy patrol policji lub zadzwonić na numer alarmowy 997 lub 112.

Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Wałbrzychu nadkom. Magdalena Korościk tel. 604 427 014